wtorek, 29 września 2015

69. (Kulturalni) ulubieńcy września

Zobaczcie, co urzekło mnie we wrześniu :)

KSIĄŻKA


Mała Zagłada Anna Janko - wstrząsająco prawdziwa książka. Wspomnienia okrutnej wojennej zbrodni dokonanej na oczach małej dziewczynki i jej rodzeństwa. Anna Janko, córka owej małej dziewczynki spisuje te bolesne wspomnienia, by nie zostały zapomniane ale przede wszystkim, by uporać się z ciężarem pamięci, który na niej spoczywa.

PROBLEMATYKA: II wojna światowa, zbrodnia, śmierć, dzieciństwo, hitlerowcy, wieś polska, pamięć, wspomnienia, matka, córka.
SERIAL
Imperium miłości (Kurt Seyit ve Şura) - nowy turecki serial, który we wrześniu zawitał na antenę TVP2. Początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tej produkcji, ale wystarczył pierwszy odcinek, żeby mnie całkowicie oczarować. W tym serialu jest coś niepowtarzalnego, romantycznego, melancholijnego ... Jest w nim coś szczególnego, coś czego na próżno można szukać w naszych komercyjnych i mało ambitnych serialach. Do tego popularni aktorzy, cudowne stroje, piękna muzyka, och!


PROBLEMATYKA: I wojna światowa, rewolucja bolszewicka, Tatarzy krymscy, Rosja, Turcja, tradycja, miłość Kurta i Szury.


MUZYKA

Siesta - Muzyka Świata to kolekcja płyt ze świetnymi utworami z różnych stron świata. Polecam przesłuchać choć jedną płytę, a momentalnie przeniesiecie się na ulice portugalskich miasteczek (i nie tylko) a już na pewno poczujecie klimat siesty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz