środa, 3 czerwca 2015

59. TOP 10 - Bajki mojego dzieciństwa

Czerwcowy ranking będzie poświęcony bajkom. Tym razem cofam się w czasie i prezentuje moje ulubione bajki sprzed kilkunastu lat! Jestem dzieckiem z lat 90, doskonale pamiętam Kulfona i Monikę, Pszczółkę Maję a później bajki Disney'a, anime i stację Cartoon Network.

Zresztą przekonajcie się sami :)


10. ŚWIAT WEDŁUG LUDWICZKA

Ludwiczek Anderson był okropną marudą i porażał sarkazmem ... Nie wiem czemu ale oglądałam to z przyjemnością!9. MUMINKI
Kto nie zna tej bajki! Ogólnie w Muminkach zawsze było coś takiego mrocznego, strasznego i dziwnego. Teraz to już bajka kultowa ale nie jest prosta w odbiorze, szczególnie dla dzieci.
Moje ulubione postacie to Włóczykij i Mała Mi. I oczywiście, ja też bałam się Buki!


8. X-MEN: EWOLUCJA
Był to amerykański serial animowany z lat 2000-2003. Oglądałam to będąc już trochę większym dzieckiem. Fascynował mnie świat mutantów, obdarzonych super mocami. 7. PINGWIN PIK-POK
Uroczy pingwin z różowym szaliczkiem, który chce zwiedzać świat. Polska bajka, niezwykle prosta i wspaniała.


6. MIŚ USZATEK
Dobranocka i obowiązkowo Miś Uszatek, standard przed snem. Pamiętam, że miałam taką samą pościel z wyciętym rombem jak on ;)


5. POCAHONTAS
To moja ulubiona bajka Disney'a. Piosenkę Kolorowy Wiatr śpiewałam przez lata. Historia Pocahontas zrobiła na mnie ogromne wrażenie i chyba to był moment mojej fascynacji USA, Indianami i cała reszta związana z podbojami Nowego Świata.

4. KRECIK
Czeski Krtek to mój faworyt wszech czasów. Śledziłam jego przygody, smuciłam się, gdy on płakał, śmiałam się razem z nim.


3. MUPPETY
Żaba Kermit, Piggy, Gonzo, Ciasteczkowy Powrót i całe mnóstwo kolorowych marionetek. Uwielbiam, naprawdę uwielbiam po dziś dzień :)
2. MADELINE
Dzięki tej bajce pokochałam po raz pierwszy Paryż. Chciałam tam mieszkać, nosić takie same niebieskie sukienki. Serio, podobało mi się w tej bajce WSZYSTKO!


1. CZARODZIEJKA Z KSIĘŻYCA
Zachwyt nad tymi japońskimi superbohaterkami pojawił się na przełomie przedszkola i podstawówki. To był prawdziwy szał, wszystkie moje koleżanki to oglądały. Cóż, każda chciała być Usagi Tsukino :)
Jakie bajki są symbolem Waszego dzieciństwa?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz