środa, 29 kwietnia 2015

53. (Kulturalni) ulubieńcy kwietnia

Kwiecień był na tyle intensywny, że tym razem kulturalnych ulubieńców nie będzie za wiele. Pokończyłam już dawno zaczęte seriale (Glee, Graceland), przeczytałam parę książek, które nie zachwyciły mnie tak bardzo, dlatego też nie będzie tutaj dla nich miejsca.

FILM


Spragnieni miłości (2000) - przepiękny film o ludziach zagubionych, nieszczęśliwych i samotnych w swoich związkach. To także historia miłości potrzebnej i zakazanej. Ten film to klasa sama w sobie. Muzyka, montaż, kostiumy i dialogi to wszystko składa się na piękny obraz melancholii z lat 60. XX wieku.
"Ten czas przeminął i to co do niego należało nie istnieje już”TV

Ameryka w prime time'a - 4-odcinkowy dokument badający fenomen amerykańskich seriali. Doskonale przedstawiony rozwój przemysłu serialowego, pokazanie jaki wpływ miały niektóre produkcje na amerykańskie społeczeństwo i kinematografię. Gratka dla każdego serialomaniaka. MUZYKA

Raczej dominowała muzyka usłyszana w serialach. Jak na przykład ten kawałek:


OSOBA

Joe Castro - artysta, muzyk, projektant z Filadelfii. Jego obrazy i kolaże były prezentowane w galeriach w USA, Kanadzie i Europie, które opisano jako "kontrolowaną eksplozję, agresywną i zamyśloną" (Kolaj Magazine). Więcej na: http://mightyjoecastro.comMIEJSCA

Bonn w Niemczech to nie tylko miasto muzeów. Na wiosnę staje się "Aleją Kwiatów Wiśni". Przez 2-3 tygodnie w roku wiśnie intensywnie kwitną a ulice przybierają różowych odcieni.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz