poniedziałek, 30 marca 2015

46. (Kulturalni) ulubieńcy- marzec

I już koniec marca! Strasznie szybko leci ten czas ... Zobaczcie, co zachwyciło mnie w tym miesiącu.

FILM
Focus
(2015) - to film o oszustach i kombinowaniu. Trochę akcji, trochę romansu. Summa summarum oglądało mi się bardzo dobrze, głównie ze względu na boskiego Willa. Fabuła ciekawa i zaskakująca, duży plus za końcówkę i świetny soundtrack :)


SERIAL

Imperium (Empire) - serial produkcji FOX. Lucious to gruba ryba w przemyśle muzycznym. Ma swoją wytwórnie, kasę i utalentowanych synów. Jest na szczycie, chociaż jego wcześniejsze życie wcale nie było takie wspaniałe. Już w 1 odcinku dowiadujemy się o jego chorobie i o tym, że wkrótce umrze. W rodzinie rozpoczyna się walka o to, kto przejmie jego imperium. Na dodatek z więzienia wychodzi jego była żona - Cookie, która chce odzyskać to, co jej się należy i ... robi niezłe zamieszanie.Serial obowiązkowy dla fanów r&b i amerykańskiego hip hopu.


TV

1. Świat z góry - to serial dokumentalny puszczany ostatnio na Planete +. Lecimy nad najpopularniejszym miastami, turystycznymi atrakcjami, wysoko nad górami, klifami, morzami i plażami. Mamy okazje podziwiać to z wyjątkowej perspektywy. Każdy odcinek to dwadzieścia kilka minut niesamowitej podróży :)


2. The real - rewelacyjny talk show dla kobiet. Prowadzące to sławne (przynajmniej w USA) celebrytki, które rozmawiają na wszystkie interesujące nas-kobiety tematy. Mówią o związkach, seksie, randkach, rodzinie, macierzyństwie, modzie i całej reszcie. Bez ogródek, są szczere i jednocześnie zabawne. Każda z nich reprezentuje inny typ urody, pochodzenia czy charakteru. Może właśnie dlatego trafiają do bezpośrednio do innych kobiet.


Wybrane tematy i fragmenty odcinków dostępne są na ich kanale na youtube.

KSIĄŻKI

Dziewczęta z Szanghaju i Marzenia Joy Lisa See - to dwie poruszające powieści, celebrujące kobiecą siłę, rodzinne wartości i pamięć o miejscach, z których pochodzimy.MUZYKA

Jhene Aiko - to amerykańska piosenkarka śpiewająca w klimatach r&b i neo soul. Utwory Jhene są dla mnie bardzo chilloutowe, idealne na każdy wieczór.CO JESZCZE?

Seria 100 Years of Beauty kanału Cut Video. Do gustu przypadły mi najbardziej odcinki: 3 (o wyglądzie kobiet w Iranie) oraz 4 (o urodzie Koreanek).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz