poniedziałek, 23 marca 2015

45. Muzeum x2 - Sacramento

Dziś pod lupą 1 miasto i 2 ciekawe muzea. Zobaczcie co można pozwiedzać w stolicy Kalifornii.


MUZEUM HISTORII MEDYCYNY

Prezentuje osiągnięcia w medycynie, jakie dokonały się na tym regionie od połowy 1800 roku aż do dzisiaj. Postęp jaki dokonał się w tej dziedzinie nauki robi wrażenie. Jedno jest pewne: zwiedzający opuszczają muzeum ze sporą dawką wiedzy.W muzeum znajdują się kolekcje dotyczące chirurgii, farmacji, radiologii, położnictwa i ginekologii, jak również azjatyckiej medycyny. Odtworzono wygląd dawnych gabinetów lekarskich, zgromadzono przeróżne narzędzia i akcesoria, którymi posługiwali się lekarze (m.in. maski, opatrunki, lekarstwa). Oprócz tego zobaczyć można "zabytkowe" wózki inwalidzkie, urządzenie rentgenowskie z 1920 roku, zestawy do amputacji używane podczas wojny secesyjnej czy uniformy pielęgniarek.


Wirtualne zwiedzanie tutaj !!!

MUZEUM HISTORYCZNE W SACRAMENTOSkupia się na historii i dorobku kulturowym Sacramento. W muzeum opowiada się o założycielach miasta, pionierach, którzy osiedlili się tutaj w czasie słynnej "Gorączki Złota", życiu codziennym mieszkańców, rolnictwie i przemyśle na tych terenach.Muzeum posiada wiele interaktywnych eksponatów oraz specjalne trasy zwiedzania, które zamieniają wizytę w niezapomnianą przygodę. Na przykład wybierając zwiedzanie podziemi - przenosimy się w czasie do XIX wieku - kiedy w latach 1860-1870 miasto ucierpiało w skutek powodzi. Wędrujemy wydrążonymi ścieżkami po skośnych uliczkach starego Sacramento ...


Dla tych, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji idealna będzie Trasa Duchów. Sacramento skrywa wiele tajemnic, niewyjaśnionych zabójstw i mrocznych epizodów w swojej historii.Dzięki takim muzeom historia jest wiecznie żywa :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz