piątek, 15 sierpnia 2014

8. The Hills i Made in Chelsea, czyli beztroskie życie wyższych sfer

The Hills i Made in Chelsea to dwa anglojęzyczne seriale przedstawiające życie młodych i bogatych ludzi - życie w wielkim mieście, ich karierze, znajomościach i imprezach.


The Hills (pl. Wzgórza Hollywood)serial typu "scripted reality" wyprodukowany przez MTV w latach 2006-2009. Charakteryzuje się tym, że nie grają tam żadni aktorzy, tylko autentyczne osoby, którym kamera towarzyszy w ich codziennym życiu. 

Główną bohaterką jest Lauren Conrad, która przeprowadza się do Los Angeles i podejmuje pracę w miesięczniku Teen Vogue. Serial skupia się na życiu Lauren oraz perypetiach jej przyjaciół w słonecznej Kalifornii. Życie w LA jest szalone, pełne afer, kłótni, plotek i fałszywych przyjaciół. Bohaterowie The Hills mieszkają w luksusowych dzielnicach, w pięknych apartamentach, jadają kolacje w drogich restauracjach, a ich ubrania pochodzą od najlepszych projektantów. 

Made in Chelsea (pl. Modne życie w Chelsea) to brytyjski odpowiednik The Hills, produkcja stacji E4. W tym roku wyszedł już 7 sezon tego serialu. 

MiC podobnie jak TH opowiada o grupie znajomych i ich kosztownym życiu - z tym wyjątkiem, że akcja toczy się w Londynie ... Możemy poznać takich typowych posh people i ich styl życia :) Tak się bawi Chelsea! 
Mamy tutaj miłosne rozterki i awantury, ekskluzywne wyjazdy i imprezy... 
Jednym słowem: Wszystko na bogato. 
PS. Bohaterowie wydają się być dużo bardziej barwniejsi niż ich rówieśnicy z Ameryki.  
Dla kogo te seriale?

* Przede wszystkim dla dziewczyn! :) Moda i styl - to chyba główne wyznaczniki popularności tych dwóch produkcji.
* Dla miłośników brytyjskiego akcentu i kultury UK - Made in Chelsea powinno się Wam spodobać.
* Dla sympatyków amerykańskiego stylu życia - The Hills będzie dla Was w sam raz.
* Do nauki angielskiego - warto oglądać te seriale w oryginale bo pojawia się tam bardzo proste, nieskomplikowane słownictwo, związane z życiem towarzyskim i codziennym.
4 komentarze:

  1. Właśnie zostałam pozbawiona seriali i chyba dzieki Tobie znalazłam coś dla siebie ;)

    www.lady-emi.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. No nie do końca coś dla mnie, ale może kiedyś zerknę, by podszkolić język ;)

    OdpowiedzUsuń