piątek, 22 sierpnia 2014

11. Stephen Mackey

Moim ostatnim artystycznym odkryciem jest Stephen Mackey. Ten surrealistyczny artysta, znany jest ze swoich klimatycznych obrazów w stylu retro. Trudno dowiedzieć się o nim czegoś więcej, bowiem nawet w internecie nie znajduje się nic, oprócz jego wspaniałych prac...Stephen bez reszty mnie oczarował!
Jego prace są urzekające i jednocześnie przerażające. I właśnie to podoba mi się najbardziej. Świat marzeń, fantazji i magii, łączy się z tak typowymi ludzkimi uczuciami jakimi są: smutek, niepokój czy nostalgia. Użycie zawsze stonowanych kolorów sprawia, że obrazy Mackey'a są przesiąknięte nieustającym poczuciem melancholii.
Subtelność, mistyka i tajemniczość - to kolejne cechy, które można przypisać temu artyście. Mackey często w swoim obrazach umieszcza zwierzęta lub owady. Charakterystyczny jest też u niego motyw bujnej roślinności oraz ogrodów kojarzących się z Alicją w krainie czarów.
Przeważają kobiece postacie, młode dziewczęta o okrągłych twarzyczkach, wielkich oczach i czerwonych ustach. Wyglądają jak porcelanowe lalki, czyż nie?


WIĘCEJ PRAC STEPHENA MACKEY'A ZNAJDZIECIE NA STRONIE: stephenmackey.com


1 komentarz:

  1. Rzeczywiście bardzo ciekawe obrazy. Podoba mi się w nich ta tajemniczość ;)

    OdpowiedzUsuń